fbpx
Wiadomości

Herbata baletnicy – czy naprawdę działa odchudzająco?Herbata Baletnicy, znana również jako 3 Ballerina Tea, to napój wytwarzany z Malva verticillata i Cassia angustifolia. Mówi się, że ta herbata pomaga w odchudzaniu i utrzymaniu wagi. Ale ci, którzy ją stosują mogą odczuwać nieprzyjemne skutki uboczne. Badania naukowe nie potwierdzają korzyści płynących z herbaty baleriny lub jej zastosowania jako środka wspomagającego zdrowie lub utratę masy ciała.

Co to jest herbata baletnicy?

Herbata baletnicy nie jest wytwarzana z liści herbaty, jak można się spodziewać. Ten ciepły napój jest zwykle mieszanką dwóch silnych składników: malva verticillata i cassia angustifolia. Każdy z tych chińskich składników ziołowych inaczej wpływa na działanie herbaty baleriny.

  • Malva verticillata (ślaz chiński). Zarówno liście, jak i nasiona tej rośliny ziołowej (uprawianej w Chinach, a także w Afryce, Europie i Ameryce Północnej) są jadalne. Nasiona rośliny można stosować w produktach moczopędnych w celu zwiększenia produkcji moczu i zmniejszenia retencji wody w organizmie. Ślaz chiński może być również stosowany jako środek przeczyszczający w celu łagodzenia zaparć lub leczenia zaburzeń czynności nerek. Niektóre kobiety używają tego produktu ziołowego do stymulowania przepływu procesu laktacji. Obecnie nie ma dowodów na poparcie skuteczności lub bezpieczeństwa tego produktu.  • Cassia angustifolia (senna). Ten ziołowy składnik pochodzi z krzewu uprawianego w Indiach i Chinach (niektóre odmiany uprawiane są również w Kalifornii). Liście i owoce rośliny są zbierane, aby uzyskać składnik stosowany w wielu komercyjnych produktach przeczyszczających. Senna jest lekiem przeczyszczającym zatwierdzonym przez FDA. Konsumenci mogą używać tego produktu w celu łagodzenia zaparć lub usuwania złogów jelit przed wykonaniem testów diagnostycznych (takich jak kolonoskopia) w placówce medycznej.
    Niektóre popularne marki herbaty baleriny wymieniają tylko sennę jako swój główny składnik.

Jak przygotować taką herbatę?

Herbata baleriny  jest zwykle sprzedawana w sklepach i Internecie jako napój dietetyczny. Konsumenci używają torebek z herbatą do przygotowania napoju, ale siła herbaty może się różnić znacząco.

Zwykle, gdy amatorzy odchudzania zaczynają pić herbatę, stosują jedną torebkę na trzy szklanki wody. Użytkownicy powinni pić napój trzy razy dziennie po posiłku. Po około tygodniu spożywania napoju często zmniejszają zużycie wody, ostatecznie wykorzystując jedną filiżankę wody z jedną torebką herbaty.

3 korzyści zdrowotne herbaty baletnicy

Na pewno napotkaliście blogerów i niektórych influencerów promujących zalety herbaty baleriny. Niektórzy twierdzą, że jest to silny środek odchudzający, który może pomóc Ci uzyskać wymarzone ciało, usuwając tkankę tłuszczową i promując kondycję. Fani tego napoju czasami mówią również, że może poprawiać zdrowie układu trawiennego. Inni twierdzą, że pomaga odtruć organizm, a nawet zwalczyć chorobę. Niestety, te twierdzenia nie są oparte na żadnych faktach naukowych.

Podczas gdy możesz stracić na wadze z herbatą baleriny, zmiany, które widzisz na skali, nastąpią w wyniku utraty wody i wynikają z właściwości przeczyszczających herbaty. Nie ma dowodów na to, że herbata spala tłuszcz lub ma moc przyspieszającą metabolizm. Gdy nawyki żywieniowe i przyjmowanie płynów powrócą do normy, utracone kilogramy zapewne powrócą.

Z drugiej strony wielu wielbicieli produktu podkreśla, że ​​nie jest to środek pobudzający. W herbacie z baleriny nie ma kofeiny i nie zawiera gorzkiej pomarańczy ani efedryny – dwóch składników ziołowych, które były stosowane do odchudzania i są znane jako szkodliwe dla organizmu.3 efekty uboczne herbaty baleriny

Ponieważ składniki herbaty zwiększają wypróżnienia i oddawanie moczu, podczas stosowania produktu prawdopodobnie odczujesz dyskomfort w jamie brzusznej. Wielu blogerów sugeruje, aby po wypiciu pozostawać w pobliżu łazienki :).

Nie zaleca się długotrwałego stosowania (ponad dwa tygodnie) produktów zawierających sennę. Nadużywanie herbaty baleriny może powodować uzależnienie od środków przeczyszczających lub problemy z jelitami.

Według bazy danych Terapeutycznego Centrum Medycyny Naturalnej „długotrwałe stosowanie może również zmienić ilość lub zaburzać równowagę niektórych mikro i makroelementów we krwi (elektrolitów), które mogą powodować zaburzenia czynności serca, osłabienie mięśni, uszkodzenie wątroby i inne szkodliwe skutki”.

Podsumowanie

Jeśli próbujesz schudnąć lub chcesz szybko zrzucić kilogramy na specjalne wydarzenie, użycie środka moczopędnego lub przeczyszczającego, takiego jak herbata baleriny, może być kuszące. Niestety, możesz to wiązać się z wysoką ceną dla Twojego zdrowia.

Mimo że senna jest zatwierdzona do stosowania przez FDA, zalecana dawka wynosi 17,2 mg na dobę i nie więcej niż 34,4 mg na dobę. Większość pakowanych herbat baletnicy nie podaje informacji o dawce przyjmowanej podczas jej picia.

Istnieją bezpieczniejsze sposoby szybkiego schudnięcia. Dla większości osób odchudzanie w staromodny sposób – przy zdrowej diecie i regularnych ćwiczeniach – jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą odchudzania.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz