fbpx
rodzina zdrowe relacje

Jak mądrze przygotować się do Świąt?

Początek grudnia to już ostatnie odliczanie do Świąt. Większości z nas święta kojarzą się z dużą ilością wolnego czasu i rodzinnej atmosfery. I bardzo dobrze! Nie da się być na pełnych obrotach przez cały rok!Zawsze musi nastąpić ta chwila, kiedy odpoczywamy, nabieramy sił, relaksujemy się i odrywamy od pracy. Aby uniknąć nerwów przed samymi Świętami zastanów się najpierw, jak chcesz to wszystko zorganizować. Ułatwi Ci to te klika podpowiedzi. Przemyśl je, a na pewno przed świętami nie doznasz dużego stresu.

 • Sporządź listę gości w Święta i spisz posiłki na każdy dzień.
 • Następnie zastanów się nad wyborem składników spożywczych, z których przygotujesz potrawy. Następnie podziel te artykuły na dwie grupy.
 • Pierwsza z nich to, produkty, które możesz kupić wcześniej. Na przykład: Chemia, kasza, ryż, makaron, czekolada, mleko, orzechy, bakalie, jajka itp.
 • Druga grupa to produkty, które wymagają kupienia bezpośrednio przed Świętami: chleb sery, wędlina, ryby , owoce i warzywa itp. • Wybierz sobie dwie daty, w które będziesz chciała zrealizować zakupy. Najlepiej wybrać sobie poranną godzinę, aby nie było kolejek. Warto również zwrócić uwagę na wielkość parkingu.
 • Pamiętaj aby podzielić obowiązki na wszystkich członków rodziny. Radość świąteczna obowiązuje wtedy, kiedy wszyscy są zaangażowani w przygotowania.
 • Warto również zadbać o wyminę pościeli i wyczyszczenie powierzchni z których korzystamy.
 • Kilka dni przed Świętami można zakupić choinkę. Jeśli chcesz ubierać w dzień Wigilii możesz spokojnie pozostawić ją na zewnątrz.
 • Pamiętaj także aby wykorzystać ten czas dla siebie. Zadbaj o swoje włosy i paznokcie. Poświęć przez te dni więcej czasu na pielęgnację.
 • Staraj się nie przejadać słodyczami i tłustymi rzeczami.
 • W dni świąteczne nie zapomnij o piciu sporej ilości wody oraz o lekkich ćwiczenia fizycznych np. rozciąganie lub joga.

Oby te kilka porad sprawiło, że Twoje Święta nie będą zmarnowane i nie przemęczysz się. To najwspanialszy czas na spędzenie czasu z bliskimi. Wykorzystaj to w 100% a po Nowym Roku wrócisz pełna siła do pracy!

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz