fbpx
zdrowe relacje

Jak poczuć świąteczną atmosferę?

Wielkimi krokami zbliżają się przez wielu Święta! Już nie możemy się doczekać tych kilku dni! Jak przeżyć kolację wigilijną, aby była niesamowita? Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedziała jak uczynić cudowne święta.

Przede wszystkim liczy się rodzina! Bez niej nie ma świąt. Postaraj się zaprosić jak najwięcej osób i wspólnie z nimi stwórz przepyszną kolację wigilijną. Rozdziel obowiązki i poproś o przygotowanie poszczególnych posiłków.

W czasie przygotowań do kolacji warto z głośników puścić delikatną, świąteczną playlistę. Poprawi nam to humor i sprawi, że przygotowania nie będą męczące.

Warto, aby w całym domu pachniało świętami. Oczywiście już sam zapach wypieków jest cudowny, jednak można go wzbogacić o zapach świątecznego wosku.  W sklepach jest spora oferta z woskami, które mają setki zapachów takich jak:  świeża choinka, cynamonowe ciasteczka czy karmel.

Na stole warto, by pojawiły się świeczki.  Wprowadzają niesamowity nastrój i cudownie rozjaśniają pomieszczenie. W połączeniu z przygaszonymi światłami wygląda to nieziemsko!

Pamiętaj, aby do kolacji wigilijnej usiąść w czystym i eleganckim ubraniu. Pod żadnym pozorem nie rozpoczynaj kolacji w dresach! Potraktuj ten dzień wyjątkowo, bo właśnie taki jest!

Odłóż telefon. Jeśli chcesz się pochwalić swoimi przygotowaniami, ciasteczkami, czy świątecznymi paznokciami- jasne! Nie ma sprawy. Ale już do samej kolacji postaraj się nie spoglądać w swój telefon. Odpocznij chociaż 3h od telefonu.

Nie spieszcie się! Niech wigilia trwa jak najdłużej! Rozmawiajcie, jedzcie kolacje i cieszcie się swoim towarzystwem. W ciągu roku ciężko spotkać się w takim gronie więc teraz trzeba korzystać i nadrobić zaległości.

Na koniec zrób pamiątkowe zdjęcie, aby uczcić ten dzień. Takie zdjęcie może być rewelacyjnym prezentem na kolejny rok. I co do samych prezentów. Najbardziej cieszą te zrobione ręcznie lub naturalne. Daj coś od siebie. Prezent wcale nie musi być drogi.

Oby tych kilka rad pozwoliło Ci cieszyć się świętami i zapamiętać je pozytywnie na cały rok!

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz