fbpx
książki smaki zdrowia

Otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna

otyłość brzuszna

Najpierw pojawia się nieestetyczna fałdka, potem kolejna i kolejna. Następnie trudności z dopięciem ulubionych jeansów i konieczność wymiany garderoby na większe rozmiary… Jednak, wbrew temu co stara się nam wmówić kolorowa prasa, otyłość brzuszna to nie tylko problem natury estetycznej i mogą na nią cierpieć również osoby o szczupłym wyglądzie.

 

Otyłość brzuszna jest chorobą, która wymaga równie poważnego i rozważnego podejścia, jak każde inne schorzenie. Nieleczona prowadzić może m.in. do cukrzycy, insulinooporności, chorób układu krążenia, czy stawów.

Autorka wyjaśnia, czym jest otyłość brzuszna, kiedy i u jakich specjalistów należy szukać pomocy, a przede wszystkim: jakie zmiany w naszym sposobie odżywiania, działania, a nawet myślenia, należy podjąć, by skutecznie i rozsądnie walczyć z nadmiarem kilogramów. Wskazuje pułapki, wyjaśnia mechanizmy i obala krążące mity. Odpowiada na pytania tych, którzy już podejmowali wiele prób odchudzania. Dlaczego popularne diety mimo początkowych obiecujących efektów, skutkują najczęściej albo uszczerbkiem na zdrowiu, albo powrotem do nadwagi? Wszyscy wiemy, że musimy zmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia – ale jak to zrobić, by to nie były chwilowe wyrzeczenia, ale stałe elementy naszego postępowania? Autorka przekazuje czytelnikowi mnóstwo cennych i praktycznych, wskazówek, podaje przykładowy jadłospis oraz kilkadziesiąt łatwych i smacznych przepisów, które przydadzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdy na drodze do właściwej masy ciała staje nam pośpiech i nadmiar obowiązków.

Mgr Milena Nosek – dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, dietetyk Polskiego Baletu Narodowego. Entuzjastka podróży, teatru i tańca. Admiratorka kuchni śródziemnomorskiej.

W mediach

Dzień dobry TVN

Pytanie na Śniadanie

Fragmenty

Jak wybrać dobrego dietetyka

Przepisy

Policzek wołowy z pomidorami i salsą

Wytrawne placki jaglane z kiełkami rzodkiewki

Twarożek środziemnomorski

Pałeczki warzywne z pastą z ciecierzycy

Bakaliowe kuleczki

Puszysty omlet z warzywami

Batonik bez pieczenia z czekoladą

Chleb z kalafiora

Awokado z jajkiem

Zdrowe Zdrowie

1 komentarz

Zostaw komentarz