fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

Zastosowanie pasów na siłowni i poza nią

Podczas przyglądania się osobom ćwiczącym na siłowni czy też instruktorom ćwiczeń wideo do wykonywania w domu, można zauważyć, że często mają oni na sobie szerokie pasy zapięte w talii. Czy taki sprzęt to produkt jedynie dla profesjonalistów i do czego służą takie pasy?

 

Pas to tani i bardzo skuteczny dodatek, który może spełniać dwojaką rolę. Na rynku mamy zarówno pasy odchudzające, jak i stabilizujące. Obydwa rodzaje można kupić na stronie: https://www.bcaa.pl/. Czy faktycznie warto w nie zainwestować? Jaki pas wybrać do swoich potrzeb?

 

Pasy wyszczuplające – czy naprawdę działają?

 

Pasy mające za zadanie pomóc nam w odchudzaniu nie mają niczego wspólnego ze słynnymi detalami wibracyjnymi, które jakiś czas temu były w modzie. Zasada działania pasów neoprenowych spalających tłuszcz jest bardzo prosta i zarazem efektywna. Kiedy zakłada się je wokół talii, zatrzymują one temperaturę ciała, dzięki czemu jest ona na tyle wysoka, że pomaga w odchudzaniu poprzez rozgrzanie tkanki tłuszczowej i pobudzenie spalania złogów. Najintensywniej takie spalanie następuje w trakcie treningu na siłowni czy też biegania, jednakże pas można wykorzystywać praktycznie przez całą dobę. Jest niewidoczny pod ubraniem. Efekty działania pasów rozgrzewających można zobaczyć już po kilku tygodniach. Warto więc zmierzyć sobie obwód talii przed ich używaniem i systematycznie dokonywać pomiarów. Na pewno tłuszczyk na brzuchu się zmniejszy, szczególnie jeżeli regularnie trenujemy i nie przyjmujemy nadwyżek kalorycznych.

 

Pasy stabilizujące czyli wzmacniające

 

Są to innego rodzaju akcesoria, chociaż także są wykonane z neoprenu i przy okazji mogą pomagać spalać tłuszcz. Ich główna rola polega jednak na podtrzymywaniu kręgosłupa podczas podnoszenia ciężarów na siłowni. Takie zabezpieczenie jest konieczne, by nie nabawić się groźnych kontuzji. Pas stabilizujący dobrze usztywnia lędźwiową część kręgosłupa. To ważne, ponieważ to właśnie na niej opiera się cały ciężar podnoszonych na siłowni elementów. Dlatego nawet osoby, które trenują latami, muszą nosić taki stabilizator dla własnego bezpieczeństwa.

 

Jak wybrać pas dla siebie?

 

Przede wszystkim warto postawić na jakość. Kupno pasów odchudzających czy stabilizujących w cieszącym się dobrymi opiniami sklepie ze sprzętem sportowym to nie jest duża inwestycja. Unikajmy więc towaru niewiadomego pochodzenia, zwłaszcza chińskich podróbek, ponieważ w ich składzie mogą znajdować się składniki toksyczne, które pod wpływem styczności z potem mogą wnikać w skórę i zagrażać naszemu zdrowiu. Jaki pas wybrać dla siebie? Przede wszystkim musi on być dopasowany wymiarami do naszej sylwetki. Ważna na przykład jest szerokość. Wysoki i postawny mężczyzna będzie potrzebował na pewno szerszego i dłuższego pasa wyszczuplającego niż drobna i niska kobieta. Oczywiście zakup niezbędnych narzędzi to nie wszystko. Konieczne jest także ich regularne używanie. Pasy odchudzające co prawda stosuje się tylko wspomagająco i można ćwiczyć czasem bez nich, jednakże pas wzmacniający należy zakładać przed każdym treningiem.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz