fbpx
trening

Cardio kickboxing – spuść lanie zbędnym kilogramom!

Cardio kickboxing stanowi harmonijne połączenie trzech różnych dyscyplin: sztuk walki, aerobiku i boksu. W odróżnieniu od profesjonalnych zawodników, kickbokserzy rzucają wyzwanie nie rywalowi, lecz sobie i swoim limitom.Jeśli zdecydujesz się na wzięcie udziału w takich właśnie zajęciach szybko zauważysz wiele korzyści, jakie przyniesie ono twojemu zdrowiu zarówno fizycznemu , jak i psychicznemu.

Spalamy kalorie

Podobnie jak wszystkie zajęcia zawierające elementy aerobiku, także i te to prawdziwy spalacz kalorii. Według badań Harvard Medical School przeciętna osoba ważąca około 75 kilogramów pozbędzie się w czasie półgodzinnego treningu 370 kalorii. Badacze zauważyli również, że osoby ważące więcej oraz te ćwiczące przez dłuższy czas spalą ich jeszcze więcej.

Wzmacniamy serce i modelujemy sylwetkę

Cardio kickboxing zawsze rozpoczyna się 10-15-minutową rozgrzewką, po której następuje bardziej intensywna seria wykopów, ciosów i uderzeń kolanem. Wszystko to ma na celu podniesienie rytmu pracy serca do poziomu wzmożonej, ale wyrównanej pracy. Taki stan stara się utrzymać przez pół godziny. Oddziałuje to korzystnie na zwiększenie wydolności organizmu poprzez wzmocnienie tego najważniejszego mięśnia. Co więcej, powtarzane sekwencje ćwiczeń mają na celu wysmuklenie poszczególnych partii mięśni ze szczególnym uwzględnieniem ramion i nóg – to nimi przecież zadajemy ciosy.

Równowaga – rozciąganie – koordynacja

Płynnie dobrane sekwencje ruchów w następujących po sobie ćwiczeniach korzystnie oddziałują na wyrobienie dobrej koordynacji ruchowej. Równowagę ćwiczą zaś serie wysokich wykopów wykonywanych na jednej nodze. Z kolei tradycyjna partia wyciszająca zawiera mnóstwo ćwiczeń rozciągających pozwalających wzmocnić mięśnie i naszą giętkość. Profesjonalnie przeprowadzone zajęcia to szczegółowo przemyślana struktura ruchów, gdzie każdy, nawet najmniejszy wymach ma swój z góry określony określony cel.

Zdrowie psychiczne

Jeśli żyjesz w ciągłym stresie i często się denerwujesz, kickboxing to trening, którego potrzebujesz. Wykopy i uderzenia to doskonały sposób na uwolnienie nagromadzonych napięć i frustracji. Co więcej, takie zajęcia w wyraźny sposób podnoszą pewność  siebie i poczucie własnej wartości – szczególnie u kobiet. Może nie są to typowe zajęcia z samoobrony, ale zawierają jej podstawowe elementy, dzięki czemu możemy poprawić nasze zdolności w tym zakresie.

 

Jak widać kickboxing to zajęcia przynoszące wiele korzyści, ale też wymagające wielu wyrzeczeń. Początkującym poleca się rozpoczęcie przygotowań od uczestnictwa w zwykłym aerobiku, a następnie stopniowe podnoszenie poziomu trudności. Na pewno warto się pomęczyć, żeby ostatecznie spuścić manto zbędnym kilogramów.

 

Skomentuj

Zostaw komentarz