fbpx
trening

Skuteczne ćwiczenia na brzuch. Wypróbuj je!

ćwiczenia na brzuchKtóż z na nie marzy o płaskim brzuchu? Wiosna jest idealną porą, aby podjąć aktywność fizyczną, która będzie służyć przede wszystkim naszemu zdrowiu, ale też modelowaniu upragnionej sylwetki. Jakie ćwiczenia będą odpowiednie na brzuch? Jakiej formy aktywności się podjąć, aby wzmocnić jego mięśnie i przy okazji p0ozbyć się “oponki”? Podrzucamy Wam kilka przykładów.

Deska

Deska jest jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch. Możesz wykonywać ją zarówno w ramach treningu siłowego, jak i podczas jogi. Klasyczna pozycja deski polega na położeniu się na brzuchu, a następnie podniesieniu całego ciężaru ciała na palcach stóp i przedramionach lub dłoniach w pozycji „deski”. Następnie trzymaj pozę tak długo, jak możesz. Ćwiczenie to ma również wariant boczny. Połóż cały ciężar na jednym przedramieniu lub dłoni i bokach stóp.

“Rowerek”

“Rowerek” to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, często proponowane nawet na lekcjach wychowania fizycznego w szkole. Jak je wykonać? Połóż się na macie i połóż ręce za głową, delikatnie podpierając głowę palcami bez ciągnięcia. Podnieś kolano do klatki piersiowej, jednocześnie obracając górną część ciała, aby zetknąć kolano z łokciem przeciwnej ręki (patrz zdjęcie). Przeciwna noga wyjdzie prosto. Przełącz się na przeciwną stronę, „kołując” nogami. Wykonaj od jednego do trzech zestawów po 12 do 16 powtórzeń każdy.

Ruchy nóg podobne do tych, które wykonujesz pedałując, angażują duże partie mięśni brzucha.. To ćwiczenie może pomóc wyrzeźbić stonowaną część środkową, jeśli zostanie wykonane z odpowiednią formą. Uważaj, aby nie nadwyrężyć szyi podczas wykonywania tej czynności.Skręty tułowia

Tego typu ćwiczenia na brzuch wykonuje się na stojąco. Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i dłońmi na biodrach. Obróć górną część ciała na prawą stronę, a następnie wróć do środka. Powtórz po lewej stronie, a następnie wróć do środka. Pracuj do trzech zestawów po 15 powtórzeń.

Pamiętaj jednak, że skręty nie są najlepszą opcją dla twojego kręgosłupa. Jeśli masz z nim jakieś problemy, lepiej unikaj tego typu ćwiczeń. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Pilates

Pilates to jeden z najskuteczniejszych sposób na płaski brzuch. Angażuje duże grupy mięśni, co nie tylko je wzmacnia, ale również pomaga zgubić zbędne kilogramy. Co szczególnie ważne, poszczególne ćwiczenia angażują mięśnie głębokie, które są stosunkowo rzadko zmuszane do pracy.

Trening aerobowy

Aby uwydatnić mięśnie brzucha, warto dodać do swojego codziennego treningu ćwiczenia związane z wydolnością. Wybierz aktywność, która sprawi Ci przyjemność, na przykład bieganie, spacery, pływanie lub spinning. Jeśli czujesz, że dana aktywność nie jest dla ciebie – nie zmuszaj się do niej. Wykonywanie ćwiczeń, których nie lubisz szybko zniechęci cię do codziennej aktywności. Staraj się wykonywać 150 minut tygodniowo umiarkowanych ćwiczeń aerobowych lub 75 minut energicznych ćwiczeń aerobowych.

A co z brzuszkami?

Czy ćwiczenia na brzuch obejmują także… brzuszki? Można spotkać się z różnymi opiniami na ten temat. Brzuszki jak najbardziej wzmacniają mięsnie brzucha. Trzeba tylko pamiętać, aby podczas ich wykonywania dolna część pleców pozostała na podłożu. Brzuszki wykonywane do siadu źle wpływają na kręgosłup.Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz