fbpx
porady trening

Spacer – dlaczego warto nim rozpocząć dzień?

spacer
Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com

Kiedy budzisz się rano, ruch może nie być twoim priorytetem. Ale rozpoczęcie dnia od spaceru — niezależnie od tego, czy jest to okolica, czy część dojazdu do pracy lub szkoły — może zapewnić twojemu organizmowi szereg korzyści zdrowotnych . Oto 7 powodów, dla których warto rozpocząć dzień od wykonania kilku kroków. Spacer, choć wydaje się niepozorną formą ćwiczeń, ma naprawdę wiele korzyści!Zwiększenie energii

Rozpoczęcie dnia od spaceru może dać Ci więcej energii. Jeśli chodzisz na zewnątrz, jest to szczególnie prawdziwe. Według badań, dorośli, którzy spacerowali przez 20 minut na świeżym powietrzu, doświadczali więcej witalności i energii niż ci, którzy spacerowali przez 20 minut w pomieszczeniach.

Poprawa nastroju

Poranne spacery przynoszą również korzyści fizjologiczne.

Spacer może pomóc:

  • poprawić samoocenę
  • poprawić nastrój
  • redukować stres
  • zmniejszyć niepokój
  • zmniejszyć zmęczenie
  • złagodzić objawy depresji lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji

Aby uzyskać najlepsze wyniki, spróbuj chodzić przez 20 do 30 minut co najmniej 5 dni w tygodniu.

Pomoc w utracie wagi

Spacery rano mogą pomóc w osiągnięciu celów związanych z odchudzaniem. Chodzenie w umiarkowanym tempie przez 30 minut może spalić do 150 kalorii. W połączeniu ze zdrową dietą i treningiem siłowym może się okazać, że tracisz na wadze.Zapobieganie chorobom

Chodzenie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, w tym zwiększyć odporność, a także zapobiegać i pomagać w radzeniu sobie z różnymi schorzeniami. Chodzenie przez 30 minut dziennie może zmniejszyć ryzyko chorób serca o 19 procent. Jeśli żyjesz z cukrzycą, chodzenie może również pomóc obniżyć poziom cukru we krwi. Może nawet pomóc wydłużyć życie i zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia i niektórych nowotworów.

Wzmocnienie mięśni

Chodzenie może pomóc wzmocnić mięśnie nóg. Aby uzyskać najlepsze wyniki, chodź w umiarkowanym lub szybkim tempie. Spróbuj zmienić swoją rutynę i wchodzić po schodach, chodzić w górę iw dół po wzgórzach lub chodzić po pochyłości na bieżni. Dodaj ćwiczenia wzmacniające nogi, takie jak przysiady i wypady kilka razy w tygodniu, aby uzyskać większe napięcie mięśniowe.

Poprawa jasności umysłu

Poranny spacer może pomóc poprawić jasność umysłu i zdolność koncentracji przez cały dzień.

Chodzenie może również pomóc w bardziej kreatywnym myśleniu. Chodzenie otwiera swobodny przepływ pomysłów, co może pomóc w lepszym rozwiązywaniu problemów niż w przypadku siedzenia lub siedzenia. Dzieje się tak szczególnie w przypadku spacerów na świeżym powietrzu. Następnym razem, gdy będziesz mieć poranne spotkanie lub burzę mózgów, zasugeruj, aby współpracownicy dołączyli do Ciebie na spacer, jeśli to możliwe.

Lepszy sen

Chodzenie jako pierwsza rzecz może później pomóc ci lepiej spać w nocy. Według badań, osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat, które miały trudności z zasypianiem w nocy lub żyli z łagodną bezsennością. Ci, którzy ćwiczyli rano w porównaniu z wieczorem, doświadczyli lepszej jakości snu w nocy. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby ustalić, dlaczego ćwiczenia rano mogą być lepsze na sen niż ćwiczenia w nocy.

Przeczytaj też: Chodzenie czy bieganie – co jest korzystniejsze?Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz